Hasimja: U sulmova për shkak të një raporti televiziv

27 Tetor 2014 - 11:48      

(E plotësuar) Merret vesh se për plagosjen e gazetarit Milot Hasimja tashmë është arrestuar një i dyshuar. Këtë ia ka konfirmuar medieve Binak Berisha komandant i stacionit policor të jugut në Prishtinë.

Jozyrtarsiht, sipas “Zërit”, merret vesh se lëndimi ka ndodhur pasi që nga gazetari i Klanit i është kërkuar nga i dyshuari që të hiqet një video në Youtube. Hasimja kishte bërë kërkesa të hiqet ajo video, por kjo nuk ka ndodhur deri më tani.

(E plotësuar) Gazetari i Klan Kosovës, Milot Hasimja ka thënë se është sulmuar për shkak të një raporti televiziv, i cili është transmetuar në TV Klan para 3 vjetëve.

Doktoresha e cila ka pranuar rastin ka thënë se Milot Hasimja i ka katër plagë në kokë, por është jashtë rrezikut për jetë.

Sulmohet me thikë gazetari Milot Hasimja

Milot Hasimja, gazetar i Klan Kosovës, është sulmuar me thikë nga disa persona të panjohur te Qendra Tregtare në Bregun e Diellit.

Burimet e portalit Koha.net, kanë bërë të ditur se gazetari është sulmuar në kokë dhe në qafë ndërsa sulmi mësohet të ketë ndodhur brenda lokaleve të televizionit ku punon.

Ai është dërguar në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetën.

© KOHA.net
 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...