Konfiskohen në Pejë aparate të palicencuara të lojërave të fatit

16 Shkurt 2017 - 12:50      

Policia e Kosovës përmes raportit të sotshëm bën të ditur se dje në Pejë, në orën 21:00, DHKEK- DPP në Prishtinë me urdhëresë të Gjykatës ka organizuar dhe zbatuar planin operativ ,,Aparatet”, në bashkëpunim me njësitet e tjera, me ç’rast ka kontrolluar tri lokacione, transmeton koha.net.

Raporti saktëson se gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar aparate të lojërave të fatit, që dyshohet të jenë të kontrabanduara si dhe të palicencuara. Lidhur me rastin është arrestuar një i dyshuar, mashkull, K-shqiptar, dhe ai me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...