Në Pejë arrestohet një avokat për korrupsion

16 Shkurt 2017 - 11:46      

Policia në Pejë njofton për arrestimin e një zyrtari në Pejë, për shkak të konsumimit të veprës penale të korrupsionit, transmeton koha.net.

Në raportin e sotshëm Policia e Kosovës bën të ditur se dje zyrtarët e Departamenti Special Antikorrupsion, kanë zbatuar urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Renda, për konsumim të Veprës së Korrupsionit, gjegjësisht veprës:

‘Mashtrim’ dhe ‘Keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar’.
I dyshuari, mashkull K-shqiptar (avokat), dyshohet se ka pranuar ryshfet nga një person. I njëjti është arrestuar dhe mjetet financiare janë konfiskuar, ndërsa pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...