Disa këshilla para se t’i vendosni qerpikët artificalë

12 Shkurt 2017 - 22:53      

Para se të vendosni qerpikë artificialë duhet të informoheni rreth përparësive dhe mangësive që i kanë dy llojet e tyre: gjysmë permanent dhe individual ose të përkohshëm.

Qerpikët artificialë gjysmë-permanent janë tërësisht të ndryshëm nga qerpikët individual ose të përkohshëm. Qerpikët artificialë gjysmë-permament aplikohen në drejtim të qerpikëve tuaj me dorë duke i ngjitur me ngjitës dhe mund të zgjasin deri në 6-8 javë nëse i mirëmbani si duhet deri sa të ju bien në mënyrë natyrale, shkruan sot Koha Ditore.

Dallimi i qerpikëve të përkohshëm kundrejt atyre gjysmë-permanent është se qerpikët e përkohshëm mund të zgjasin vetëm për një ditë, ngjiten në vijën mbi qerpikët natyral, hiqen para gjumit dhe mund ti vendosni edhe vet.

Ndërsa qerpikët gjysmë-permanent ju bëjnë të keni pamje të përsosur me javë të tëra, ngjiten drejtpërdrejtë në qerpikët tuaj, mund të zgjoheni me to pa i dëmtuar fare dhe kërkohet një profesionist për t’ua vendosur juve... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...