Lëng patatesh kundër thinjave

12 Shkurt 2017 - 22:50      

Thinjat nuk janë vetëm një tregues i moshës, por paraqitja e tyre në moshë më të hershme është trashëgimi gjenetike.

Meshkujt të cilët për dallim nga femrat e kanë bezdi përdorimin e bojërave për ngjyrosje të flokëve, tashmë kanë një zgjidhje, sipas KP.

Qëroni pesë patate dhe vendosni lëvoret e tyre në një tenxhere me ujë.

Vendoseni tenxheren të vlojë 5-6 minuta.

Lëngun lëreni të ftohet dhe pas larjes së flokëve, shpërlajeni kokën me lëngun e fituar. Vazhdoni masazhimin e flokëve deri në 5 minuta dhe pastaj lani flokët me ujë të ngrohtë dhe shaponin tuaj.

Këtë proces përsëriteni disa herë në javë për të parë rezultatet.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...