Shtatë orët moderne të frymëzuara nga historia

12 Shkurt 2017 - 20:33      

Trendi për ndryshime tek orët e dorës nuk ka të ndalur.

Edicionet moderne po zënë raftet e shumicës së dyqaneve të orës.

Megjithatë, jo të gjitha modelet kanë harruar “shijen” e modeleve historike.

“Watchtime” ka renditur shtatë orët moderne të frymëzuara nga modelet historike, shkruan sot Koha Ditore.

1. “Omega Globemaster”

“Omega Globemaster” – ora e parë që mori certifikatën e brendit “Master Chro - nometer” – është teknikisht model i ri i kompanisë, por inspirohet nga dizajni i modeleve të vjetra të vitit 1952 dhe nga viti 1968... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.
 

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...