[Te Linda] Oriz i mbuluar me mish të thatë

2 Qershor 2016 - 20:38      

Receta për oriz të mbuluar me mish të thatë nga Linda.

Përbërësit

400 gramë oriz

2 të verdha të vezëve

50 gramë djathë parmezan

Qoftet

350 gramë mish të bluar

1 lugë çaji qepë të tharë ose 1 qepë

Kripë/piper

150 gramë bizele, karotë dhe misër

Rreth 200 gramë mish të tharë

 

comments powered by Disqus

Të fundit

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...