U organizua “Hulumtimi dhe Shkenca në shekullin e dytë të Pavarësisë së Shqipërisë”

27 Nëntor 2015 - 23:10      

Për nder të ditës së flamurit më sot në Pejë u organizua konferenca e dytë shkencore me temë: “Hulumtimi dhe Shkenca në shekullin e dytë të Pavarësisë së Shqipërisë”.

Me mbështetje të kryetarit të komunës, Gazmend Muhaxheri, organizuar nga Qendra Kërkimore Zhvillimore Peja, në bashkëpunim me Institutin Shkencor nga Shqipëria, Shkupi dhe Ulqini, konferenca zhvilloi punimet, në të cilën pjesëmarrësit me artikuj shkencorë u paraqiten 110 autorë me 75 punime, transmeton Koha.net.

Konferenca Shkencor shërbeu si motiv për të festuar së bashku për nder të 28 Nëntorit me gjithë shkencëtaret dhe studiuesit shqiptarë.

“Ky bashkim dhe ky bashkëpunim është një dëshirë e të gjithë shqiptarëve kudo andaj, jemi të lumtur që Peja sot e përjetoi këtë kënaqësi”, thuhet në komunikatën e organizatorëve.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...