Paralajmërohen protesta kundër Jabllanoviqit në Fushë - Kosovë

14 Janar 2015 - 11:48      

Këshilli i Familjeve me anëtarë të zhdukur nga Fushë Kosova ka paralajmëruar mbajtjen e një proteste kundër deklaratës së ministrit Jabllanoviq ndaj nënave dhe qytetarëve të Gjakovës, të cilët ai i kishte quajtur “egërsira”.

Këshilli duke njoftuar për mbajtjen e protestës përkujton se në Fushë Kosovë janë të vrarë 168 civilë prej tyre 30 të karbonizuar dhe 15 ende të pa gjetur.

Protesta do të mbahet të premten, më 16 janar në orën 11:00.

© KOHA.net

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...