Pedro tregon se kush e bindi të transferohet te Chelsea

20 Gusht 2015 - 22:24      

Pedro ka thënë se Jose Mourinho ishte njeriu që e bindi të transferohet te Chelsea para Manchester Unitedit.

Spanjolli 28-vjeçar u transferua te Barcelona për 30 milionë funte, pasi kampioni i Premier Ligës e bindi Pedron që të bashkohet me të para Unitedit.

“Ndjehem mirë që jam këtu... [Mourinho] është njëra prej arsyeve që unë jam këtu. Ai më telefonoi disa herë dhe më tha se ka nevojë për mua që të përforcojë ekipin”, ka thënë Pedro.

“Ai ka fituar trofe kudo që ka qenë. Mezi pres të luaj nën urdhërat e tij dhe shpresoj që të fitoj sa më shumë tituj”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...