Atletico ankohet për dënimin nga FIFA

14 Janar 2016 - 17:42      

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo, ka njoftuar se klubi i tij do të ankohet për vendimin e dhënë nga FIFA për ndalimin e transferimeve në dy afatet e ardhshme kalimtare.

Atletico dhe Reali janë dënuar për shkak të thyerjes së rregullave për regjistrin e lojtarëve nën moshën 18-vjeçare.

Sipas Cerezos, Atletico do të ankohet megjithatë pavarësisht nga rezultati, klubi do të vazhdojë të luftojë për tituj në Evropë.

“E vërteta është se për ne kjo ishte befasi. Jemi të bindur që duhet të ankohemi për këtë dënim dhe sigurisht se do të bëjmë”, ka thënë Cerezo për “Goal.com”, transmeton koha.net.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...