FIFA ndalon transferimet për Realin dhe Atletico Madridin

14 Janar 2016 - 13:36      

FIFA ia ka pamundësuar Real Madridit dhe Atletico Madridit që të bëjnë transferime në dy afatet e ardhshme kalimtare.

Këtë vendim FIFA e ka marrë pasi dy klubet e Madridit kanë thyer rregullat për transferimin dhe regjistrimin e lojtarëve nën moshën 18-vjeçare. 

“Dy klubet kanë thyer disa rregulla lidhur me transferimet ndërkombëtare dhe regjistrimin e lojtarëve të mitur dhe çështjeve tjera lidhur me pjesëmarrjen e lojtarëve nëpër gara”, thuhej në komunikatën e FIFA-s.

Ky vendim do të thotë se Reali dhe Atletico nuk do të kenë të drejtë të transferojnë lojtarë deri në verën e vitit 2017.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...