Armenia i bëri favore të mëdha Shqipërisë

11 Tetor 2015 - 22:14      

Armenia është kombëtarja që i ka bërë më së shumti favor Shqipërisë në rrugën e saj për kualifikim në Evropian.

Kuqezinjtë mposhtën dy herë këtë kombëtare duke fituar gjashtë pikë nga 14 që pati në fund të eliminatoreve.

Por, përpos dy fitoreve ndaj Armenisë, kjo kombëtare, që përunfdoi e fundit në tabelë, i bëri favor duke e ndalur Danimarkën në Yerevan me barazim 0 me 0. Këto dy pikë të humbura të Danimarkës ndaj Armenisë mjaftuan që Shqipëria të siguronte kualifikimin direkt.

Danimarka në fund pati dy pikë më pak se Shqipëria.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...