Tabela aktuale në Grupin I

11 Tetor 2015 - 18:22      

Shqipëria është duke fituar me rezultat prej 0-1 kundër Armenisë në Jerevan, kurse me këtë rezultat ndryshon edhe tabela e Grupit I.

Në rast të fitores kundër Armenisë, atëherë Shqipëria do të kualifikohej direkt në Euro 2016, së bashku me Portugalinë që është duke e mposhtur Serbinë me rezultat prej 0-2, me golin e Nanit, shkruan Koha.net.

Portugalia ka siguruar kualifikimin dhe me këtë rezultat kundër Serbisë ka 21 pikë, kurse Shqipëria me këtë fitore renditet në pozitën e dytë me 14 pikë, dy më shumë se Danimarka që është në vendin e tretë me 12 pikë.

Serbia renditet në vendin e parafundit me 4 pikë, kurse Armenia e fundit me 2 pikë.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...