Me kë luan Shqipëria në barazh nëse nuk mposht Armeninë

8 Tetor 2015 - 23:12      

Shqipëria është në pozitën e tretë të Grupit I kualifikues për Euro 2016, pas humbjes në shtëpi nga Serbia.

Tani ajo ka gjasa të kualifikohet edhe si pozita e dytë nëse e mposht Armeninë në xhiron e fundit, pasi që Danimarka si pozita e dytë, që ka një pikë më shumë se Shqipëria, nuk ka takime tjera në këtë kampanjë.

Megjithatë, nëse nuk mposht Armeninë, ajo ka edhe një rast tjetër për t’u kualifikuar.

Këtë mund ta bëjë në barazhin mes vendeve të treta.

Pozita e tretë me më së shumti pikë nga nëntë grupet kualifikohet direkt, dhe Shqipëria nuk mund ta arrijë këtë pasi ka mbetur prapa me pikë.

Në barazh luajnë tetë kombëtaret tjera të pozicionuara në vendin e tretë nga Grupet A deri në Grupin I.

Ukraina, Irlanda, Kroacia, Suedia, Sllovenia, Izraeli dhe Turqia janë rivalët e mundshëm në barazh.

Sidoqoftë, kjo listë mund të ndryshojë pasi që kanë mbetur edhe nga një ndeshje deri në fund.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...