Ramos: Ronaldo është “bishë”

13 Shtator 2015 - 09:43      

Mbrojtësi i Real Madridid, Sergio Ramos ka vlerësuar lartë paraqitjen e bashkëlojtarit të tij Cristiano Ronaldo për ndeshjen e zhvilluar mbrëmë kundër Espanyolit.

Ronaldo mbrëmë kundër Espanyolit shënoi pesë gola, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të klubit mbretëror në La Liga, transmeton Koha.net. Ai arriti në kuotën e 230 golave të shënuar në ligë, duke tejkaluar legjendën e Los Blancos, Raul.

Ramos përmes Twitterit ka shprehur gëzimin e tij për fitoren dhe paraqitjen fantastike.

“Performancë e madhe, porta e pa prekur dhe tri pikë. I lumtë bishës, Ronaldo për pesë golat e tij”, ka shkruar Ramos në Twitter.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...