PSG dhuron 1 milion euro për refugjatët sirianë

9 Shtator 2015 - 22:15      

Paris Saint-Germain ka njoftuar se do të dhurojë 1 milion euro për të ndihmuar në krizën e refugjatëve sirianë.

Miliona qytetarë janë larguar nga Siria javëve të fundit drejt Evropës, në mënyrë që të ikin nga lufta atje dhe disa klube të futbollit në Evropë kanë premtuar ndihma për ta.

Të martën UEFA konfirmoi se të gjitha klubet pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve dhe Evropa Ligë do të dhurojnë nga 1 euro për çdo tiketë të shitur në ndeshjet si vendas.

“Ne kemi realizuar disa projekte me PSG-në për disa vjet në mënyrë që të ndihmojmë fëmijët në Francë. Jemi të lumtur të zgjerojmë partneritetin me klubin për të ndihmuar në urgjencën për krizën me refugjatë. Përkrahja e Fondit të PSG-së do të jetë shumë e nevojshme për të zhvilluar projektet tona”, ka njoftuar Julien Laupretre, president i shoqatës bamirëse, Secours Populaire Francais.

Edhe UNHCR do të përfitojë nga donacioni i PSG-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...