Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë

8 Shtator 2015 - 11:51      

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin "Francë 2016" duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë. Kjo humbje ka gëzuar mediat serbe.

“Portugalia nënshtron Shqipërinë: Ronaldo me shokë heshtin Elbasanin në minutën e 90”, shkruan portali serb Telegraf.rs.
Kurse, portali tjetër serb “B92” shkruan: “Veloso hesht Elbasanin.”.

“Shqipëria tani duhet të mposhtë Serbinë: Portugezët heshtin Elbasanin në minutën e 92-të”, ishte titulli i “Kurir”.

Ndërsa, portali Blic.rs shkrimin për humbjen e kuqezinjve nga portugezët e ka titulluar: “Portugalia pikëllon Shqipërinë”.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...