Vëllezërit që luajnë për kombëtare të ndryshme

10 Qershor 2016 - 14:47      

Përballja Shqipëri-Zvicër nuk është interesante vetëm për këto dy shtete, pasi ajo sjell edhe një përballje tjetër që ka marr vëmendjen e mediave botërore.

Është kjo përballja e vëllezërve Xhaka, Taulantit e Granitit, që përfaqësojnë Shqipërinë, përkatësisht Zvicrën, transmeton Koha.net.

Sky Sports ka bërë një artikull në të cilën tregon përballjet e vëllezërve që luajnë dhe kanë luajtur për kombëtare të ndryshme, dhe listës i prin dyshja Xhaka.

Taulant Xhaka – Granit Xhaka (Shqipëri-Zvicër)

Jerome dhe Kevin-Prince Boateng (Gjermani-Gana)

Rafinha dhe Thiago Alcantara (Brazil-Spanjë)

Paul, Florentin dhe Mathias Pogba (Francë-Guinea)

John dhe Archie Goodall (Angli-Irlanda Veriore)

Christian dhe Max Vieri (Itali-Australi)

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...