Gabi i pasigurt nëse shkaktoi penalti në fund të ndeshjes

13 Prill 2016 - 23:13      

Mesfushori i Atletico Madridit, Gabi, ka pranuar se ishte me fat që skuadra e tij nuk u ndëshkua me penalti në fitoren 2 me 0 ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve.

Dy gola nga Antoine Griezmann e kualifikuan Atleticon tutje në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 3 me 2.

Në fund të ndeshjes ishte një moment kontrovers, kur Gabi preku topin me dorë brenda zonës së rreptësisë, por gjyqtari vendosi për gjuajtje nga distanca në vend të penaltisë. Nga gjuajta e lirë, Leo Messi nuk arriti të realizonte për të çuar ndeshjen drejt vazhdimeve.

“Ishte lojë me dorë, nuk e di nëse ishte brenda apo jashtë. Nganjëherë i fiton, nganjëherë jo”, ka thënë Gabi pas ndeshjes.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...