Deputeti Berisha quan Isa Mustafën “mbeturinë”

14 Shkurt 2016 - 20:28      

Fundërrinë e mbeturinë i ka thënë kryeministrit Isa Mustafa, deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha.

Pasi që Mustafa lëshoj një postim në facebook ku shkruante se “ku po i merr paratë opozita për aktivitete e protesta”, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Berishës, ku i thotë Mustafës se po dëshiron të kthejë Serbinë në Kosovë, përmes “Zajednicës”, transmeton kosovapress.

Ja postimi i plotë deputetit Zafir Berisha:

Vetëm një idiot si Isa Mustafa mundet me pytë kështu...

..Kryeministri pyet Opozitën: Ku po i merrni paratë për aktivitete kundër Shtetit,,

Sipas logjikës së poshtër të barkëqitjes sllave të këti soji i bjen që ky e don shtetin e ne jo. Miq të nderuar a ka ma poshtërsi që dikushë që i thotë vetit kryeministër me mendu kështu, se me thën puplikishtë kjo e kalon edhe poshtërsin.

Isa Mustafa e fundrrinë, kush sa e don shtetin kan qen do kohë për me tregu vehten në praktikë dhe po shihet se kush do me kthy Serbin ne Kosovë përmes projektit serbë ,,zajednica,,.

Fjalori i juaj Is mbeturuna nuk është i panjohur për ne që i kem do vjet, ky është fjalori i regjimit të dikurshëm fshistë të Serbisë që qanaklëpirsat e përdornin për me i përqa shqiptarët”, ka shkruar Berisha.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...