Mustafa pyet për financat e opozitës

14 Shkurt 2016 - 17:34      

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shtruar një pyetje, që në fund i përgjigjet me “ligj”.

Ai nëpërmes një postimi të gjatë në “Facebook”, ndër të tjera ka pyetur se kush dhe kah po i financon këto aktivitete opozita kundër shtetit, transmeton Koha.net. Sipas Mustafës, lypset para e madhe për materiale propaganduese, spote e reklama në medie, shpenzime të transportit të protestuesve e performanca të llojllojshme ditore.

Ai i përgjigjet vetes shkurt: “Ligji obligon të kontrollohen këto shpenzime”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...