Raport i KTV- së për takimin e Mustafës e Thaçit me analistë e gazetarë [video]

9 Shkurt 2016 - 19:03      

Isa Mustafa e Hashim Thaçi vazhdojnë të mbrojnë argumentet e tyre për Asociacionin e Demarkacionin, raporton KTV.

Para analistëve e gazetarëve thanë se Asociacioni do të bëhet, por në bazë të vendimit të Kushtetueses, ndërsa për demarkacionin thanë se nuk do të falet asnjë metër tokë e Kosovës.

Kritikuan veprimet e opozitës e thanë se nuk janë mjet i zgjidhjes së problemeve, sepse kështu po rrezikohet funksionaliteti dhe po dëmtohet imazhi i vendit. Të pranishmit i thanë Mustafës e Thaçit se po e injorojnë opozitën dhe si zgjidhje janë zgjedhjet.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...