Foto: Koha

Mustafa ripërsërit: Nuk na duhet dhuna në institucione

8 Shkurt 2016 - 15:21      

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa me kabinetin qeveritar i ka pritur në një takim kryetarët e komunave të Kosovës me të cilët ka diskutuar për vitin fiskal 2016 dhe obligimet e qeverisjes lokale.

Në takim Mustafa ka thënë se po punojnë që ta realizojnë planin qeverisës 2016, derisa ka shtuar se gjatë një takimi me presidenten e vendit, të hënën, kanë shprehur gatishmërinë e plotë për realizimin e synimeve euroatlantike.

Ai ka thënë se dhuna nuk iu duhet institucioneve, vetëm sa i dëmton ato edhe politikisht. Kurse, zv.kryeministri Hashim Thaçi, ka thënë se suksesi mund të arrihet me një koordinim në mes të institucioneve qendrore dhe lokale. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...