Qeveria vazhdon të jetë e rrethuar nga Policia – rruga te Prokuroria e bllokuar

28 Nëntor 2015 - 18:15      

Forca të shumta të Policisë janë duke qëndruar tash e një kohë përreth ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.

Këto masa janë ndërmarr pas arrestimit të deputetit të Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës, Albin Kurti.

Gjithashtu, rruga që të çon tek selia e Vetëvendosjes te qafa, te ndërtesa e Prokurorisë, vazhdon të jetë e bllokuar nga një kordon i Policisë, ndërsa përball tyre janë rreshtuar edhe disa dhjetëra protestues.  

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...