I miri, i keqi dhe i shëmtuari në UNICEF

15 Nëntor 2015 - 06:30      

Rubrika e përjavshme satirike “Pronto” në “E diela me Koha Ditore”, këtë javë raporton për debaklin që Kosova ka pësuar në Paris gjatë votimit për pranim në UNESCO.

Analisti Musli “Omega” ka zbuluar bisedën mes ministrit të Jashtëm, Hashim Thaçi, dhe zëvendësit të tij, Petrit Selimi.

“Pas debaklit në Paris, kam shfrytëzuar lidhjet e mia personale nga Drejtoria e Përgjithshme Franceze për Siguri të Jashtme, DGSE, për të siguruar informatat kredibile rreth dështimit të anëtarësimit të Kosovës në UNESCO”, nis raportimin e tij “Omega”.

“Nga një paketë e madhe me dokumente kam përzgjedhur atë që më duket se është më e rëndësishmja për ne, që besoj na i tregon pikat tona të dobëta, të cilat, siç do ta shihni, kanë kontribuuar në disfatën e së hënës së kaluar, në Asamblenë e Përgjithshme të UNESCO-s, në Paris”, thotë më tej ai... (më gjerësisht lexoni sot në “E diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...