Sherifi: Dështimi në UNESCO, pasojë e dialogut

10 Nëntor 2015 - 20:48      

Sekretari i Nismës për Kosovën Bilall Sherifi ka vlerësuar të humbur luftën për anëtarësimin e saj në UNESCO duke theksuar se Kosova tentojë të jap gol, por e humbi topin në mesin e fushës.

Madje sipas tij krejt kjo është pasoj e dialogut i cili ka qenë i tillë jo të normalizoj marrëdhëniet , por atë që pala kosovare kanë menduar se me këtë normalizim do të nënkuptohet njohjet e në anën tjetër Serbia e ka vlerësuar këtë normalizim si kthim të Kosovës brenda saj.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...