89 shtete për Kosovën, 59 shtete për Serbinë

9 Nëntor 2015 - 13:05      

Ka përfunduar votimi në UNESCO për Kosovën.

Kundër propozimit të Serbisë kanë votuar 89 shtete, për propozimin e saj kanë qenë 89 shtete, raporton Koha.net.

Bosnja e Hercegovina ka qenë e përmbajtur gjatë votimit.

Shteti i Bahameve në momentin e fundit kërkoi që ta ndryshojnë votën nga “për” në “kundër”, por kjo u refuzua.

Në votim kanë marrë pjesë 170 shtete. Për propozimin e Serbisë kanë votuar 59 shtete, kundër 89 e të përmbajtur kanë qenë 22 shtete.

Propozimi i Serbisë nuk ka kaluar.

© KOHA 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...