Britania dhe Gjermania kundërshtojnë kërkesën e Serbisë

9 Nëntor 2015 - 12:35      

Kur ambasadori i Serbisë kërkoi që vendimi të shtyhet, ambasadori i Britanisë së Madhe ka thënë se është kundër shtyrjes sepse ,shtoi ai, kurrë nuk ka ndodhur që Konferenca e Përgjithshme të refuzojë vendin që e ka propozuar Këshilli Ekzekutiv.

Këtë kërkese ka kundërshtuar edhe ambasadori i Gjermanisë në UNESCO.

Ambasadori i Austrisë ka theksuar se i ka të afërta edhe Kosovën e edhe Serbinë, porse vendi i tij është kundër shtyrjes së mbledhjes.

© KOHA 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...