Serbia kërkoi shtyrjen e debatit për Kosovën

9 Nëntor 2015 - 12:25      

Ka nisur seanca e Konferencës së Përgjithshme të UNESCO’s ku pritet të vendoset për anëtarësimin e Kosovës, raporton TV ARTA.

Serbia, siç është pritur ka kërkuar shtyrjen e votimit për anëtarësimi Gjatë një debati të ndezur. Propozimi i Serbisë i mbështetur nga Rusia, Argjentina, Kuba e kundërshtohet nga Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe Gjermania.

11:50 - Serbia ka propozuar shtyrjen e vendimit për pranimin e Kosovës.

11:40 - Ajo filloi seancën e Konferenca e Përgjithshme e UNESCO-s i cili do të diskutohet për pranimin e Kosovës.

Ambasadori serb në të UNESCO-s Darko Tanaskoviq në fillim të takimit me dije se një vendim mbi pranimin e Kosovës në UNESCO të shtyhet.

© KOHA 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...