Serbia llogarit në shtyrje të debatit për Kosovën

9 Nëntor 2015 - 08:35      

Një ditë para votimit për ose kundër anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, ambasadori i Serbisë në këtë organizatë të Kombeve të Bashkuara, Darko Tanaskoviq ka thënë për agjencinë serbe të lajmeve Beta se ka shanse të mira që debati për pranimin e Kosovës të shtyhet për dy vjet, transmeton Koha.net.

Tanaskoviq ka thënë se nëse propozimi i Serbisë merr shumicën e thjeshtë, atëherë nuk do të do të ketë votim për pranimin e Kosovës në UNESCO.

Në këtë rast, sipas medieve serbe, pranimi i Kosovës në UNESCO do të shtyhej për dy vjet.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...