Foto: Ilustrim

Ka nisur takimi i Presidentes me tre liderët opozitarë

20 Tetor 2015 - 09:32      

Tashmë ka nisur takimi i paralajmëruar i presidentes Atifete Jahkaga me tre liderët e partive opozitare Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Takimi po zhvillohet në kuadër të përpjekjeve për të gjetur një rrugë që do të kthente në normalitet punën e institucioneve, të bllokuara nga veprimet e opozitës tashmë të kthyer në bllok, që kërkojnë tërheqjen e nënshkrimeve nga marrëveshjet ndërkombëtare të Kosovës me Serbinë dhe Malin e Zi.

Tri partitë opozitare para takimit kanë thënë se nuk tërhiqen nga kërkesa e tyre për anulimin e marrëveshjeve të Kosovës me Serbinë për “Zajednicën” dhe atë me Malin e Zi për demarkacionin e kufirit.

Pas takimit pritet që pjesëmarrësit në bisedime të prononcohen rreth takimit. 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...