Deputetja Alma Lama thotë se Lugina gaboi me Asociacionin

12 Shtator 2015 - 20:34      

Deputetja e LDK-së, Alma Lama është e bindur se krijimi i Asociacionit të Komunave me shumicë shqiptare në Serbi i konvenon më së shumti kësaj të fundit.

Serbia, sipas saj, do ta përdorë këtë veprim për ta legjitimuar Asciacionin e Komunave me shumicë serbe në Kosovë. Prandaj, Lama ka thënë se krijimi i këtij Asociacioni ishte gabim.

“Serbisë i intereson krijimi i Asociacionit të komunave shqiptare në Luginën e Preshevës pasi kështu e legjitimon plotësisht kërkesën e palës serbe për krijimin e Asociacionit të Komunave serbe në Kosovë”, ka thënë Lama, transmeton Koha.net. “Mendoj se kanë gabuar sot duke e themeluar pasi ata nuk mund të shtyjnë përpara asnjë agjendë të tyren, ndërsa serbët e fituan me marrëveshje ndërkombëtare këtë Asociacion”, ka shtuar më tej ajo.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...