Rama e Vuçiq ballaballë në një emision TV në Vjenë

10 Gusht 2015 - 20:25      

Kryeministri i Serbisë dhe ai i Shqipërisë, Aleksandar Vuçiqi dhe Edi Rama, do t'i ballafaqojnë qëndrimet në emisionin gjashtëdhjetë minutash të prodhimit TV rajonal "Mjedisi përreth", raportojnë mediet serbe.

Siç pohohet në kumtesë, emisioni do të incizohet në studion e Vjenës, gjatë Konferencës së Dytë për Ballkanin Perëndimor. Në emision do të marrë pjesë edhe sekretari i përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal Goran Svilanoviq.

Samiti në Vjenë është pjesë e nismës së Berlinit, të cilin vitin e kaluar e ka inicuar kancelarja gjermane Angela Merkel. Delegacionet e të të gjitha shteteve të Ballkanit Perëndimor, si edhe i Austrisë, Gjermanisë dhe i BE, do të bisedojnë më 27 gusht për problemet dhe sfidat para të cilave gjenden shtetet e rajonit.

Emisioni do të emitohet në pesë shtete, në 11 TV kombëtare dhe me dhjetëra lokale.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...