Hoxhaj për veton ruse në OKB, fyese ndaj viktimave të Srebrenicës

8 Korrik 2015 - 20:44      

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj përdorimit të vetos së Rusisë ndaj Rezolutës së sponsoruar të Britanisë së Madhe për Srebrenicën duke e quajtur të papranueshme dhe një sulm ndaj dinjitetit të viktimave.

“Është e papranueshme përdorimi i vetos ndaj njërës prej ngjarjeve gjenocidiale më të tmerrshme në Evropë pas Luftës së Dytë Botërore. Një tjetër sulm dhe fyerje për dinjitetin e viktimave. Përdorimi i vetos së Rusisë në Këshillin e Sigurimit ndaj një rezolute për Srebrenicën i politizon marrëdhëniet e mëtutjeshme në Ballkan” ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...