Merkel në Tiranë

8 Korrik 2015 - 13:53      

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, fillon vizitën e saj në Tiranën në kuadër të një turneu ballkanik.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një kancelari gjerman në Shqipëri.

Merkel para pak çasteve ka mbërritur në aeroportin e Rinasit.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do qëndrojë vetëm 4 orë në Tiranë.

Merkel u prit në Rinas nga zëvendëskryeministri Niko Peleshi. Eskorta shoqëruese e kancelares Merkel po niset drejt Tiranës, ku në orën 14:15 në Kryeministri nga Edi Rama.

Patrullimi për mbarëvajtjen e vizitës po bëhet edhe nga ajri, nga një helikopter i Forcave të Armatosura. Merkel do të mbikëqyret nga 400 efektivë të Gardës, ndërsa nga Gjermania kanë ardhur 4 shoqërues të saj.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...