Nis fushata kundër migrimit ilegal, qytetarët thonë se janë të shtyrë të ikin [video]

8 Prill 2014 - 20:05      

Ministria e Integrimit Evropian, bashkë me Zyrën zvicerane në Kosovë kanë nisur turneun informativ për liberalizimin e vizave, migrimin ilegal dhe procesin e riatdhesimit, raporton KTV.

Për këtë aktori Adrian Morina i ka shpjeguar një të riu në Podujevë pse nuk duhet të udhëtojë jashtë vendit në mënyrë ilegale.

Sikur Morina edhe shumë figura të tjera ishin pjesë e fushatës informuese “Rrugët e çelura”, të nisur nga Ministria e Integrimit Evropian, bashkë me Zyrën zvicerane në Kosovë.

Qytetarët thonë se janë të shtyrë të largohen nga Kosova shkaku i gjendjes së rëndë ekonomike në vend.

Turneu informativ do të zgjasë 10 ditë, kohë gjatë së cilës do të vizitohen 40 lokacione në mbarë vendin.

© KOHA.net

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...