Policia paralajmëron protestuesit me letër

18 Prill 2015 - 14:10      

Policia e Kosovës u ka shpërndarë sot protestuesve që po vinin nga Mitrovica një letër me porosi për të drejtat dhe obligimet e tyre gjatë protestës.

Letrat u janë shpërndarë protestuesve në Milloshevë, gjatë udhëtimit të tyre me autobusë drejt Prishtinës.

Policia e Kosovës njeh të drejtën e qytetarëve për tubime publike, fjalën e lirë në tubimet publike, protesta e manifestime publike, në pajtim me Kushtetutën dhe ligjet në fuqi. Çdo njeri që dëshiron të marrë pjesë në protestën e datës 18 njoftohet se:

Policia e Kosovës është e obliguar të veprojë në përputhje me konventat ndërkombëtare dhe ligjin për tubime publike të miratuar nga Kuvendi i Republikës i Kosovës.

Lexoni të plotë letrën e Policisë:

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...