Jahjaga apelon për protestë paqësore

17 Prill 2015 - 20:50      

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, duke folur për protestën e paralajmëruar për nesër, ka apeluar për një protestë të qetë dhe të dinjitetshme.

Në një deklarim për televizionin publik, Jahjaga ka thënë se protesta është e drejtë e pakontestuar e secilës shoqëri.

Por, e para e vendi thotë se protesta duhet te jetë e qetë dhe pa dhunë.

“Dua t’u bëjë thirrje te gjithëve që protesta e nesërme të mos këtë dhunë dhe te jetë e qetë dhe e dinjitetshme”, ka thënë Jahjaga.
 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...