Edhe sindikalistët e RTK-së duan hetim parlamentar për kontratat milionëshe

12 Mars 2015 - 14:16      

Për Sindikatën e Pavarur të Radio Televizionit të Kosovës, lidhja e kontratave të dëmshme, në shifra milionëshe, nga menaxhmentet e papërgjegjshme, të cilat nuk kanë të ndalur, do ta falimentonin jo vetëm RTK-në por edhe shtetin.

“Edhe çfarë tjetër duhet të ndodhë në RTK që deputetët tanë të vetëdijesohen dhe t’i kthejnë sytë nga ky institucion”, thuhet në një reagim të SPRTK-së.

“Një hetim i detajuar nga një komision parlamentar, rreth shpenzimit të parasë publike në këtë institucion, që nga viti 1999 e deri më sot është më se i domosdoshëm”, thuhet më tej aty.

© KOHA.net

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...