Familjarët e të vrarëve të LDK-së protestojnë te Mustafa

18 Janar 2015 - 20:44      

Kreu i Qeverisë nuk do ta ketë aspak të lehtë javën e ardhshme.

Përveç vendimeve në nivel shteti për Trepçën, do të vazhdojnë protestat që kanë kërkesa për të, raporton KTV.

Të martën do të ketë një protestë të re kundër Jabllanoviqit, por po këtë ditë ai do të sfidohet edhe nga njerëz të partisë së tij, përcjell koha.net.

Familjarët e aktivistëve të LDK-së të vrarë pas luftës do të organizojnë një protestë tek Sheshi Ibrahim Rugova, të martën në mesditë.

Në një njoftim publik thuhet se motoja e protestës është “Duam drejtësi – Vrasësit në burg”. Protesta mes tjerash organizohet nga familjarët e Enver Malokut, Tahir Zemajt, Xhemajl Mustafës, Ahmet Krasniqit dhe të tjerë.

© KOHA.net

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...