Ymeri: Jabllanoviqi është bartës i politikës fashiste të Serbisë në Kosovë

16 Janar 2015 - 19:05      

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka thënë se i pari i listës Srpska në Kosovë, ministri Aleksandër Jabllanoviq, nuk është i pamatur.

Sipas Ymerit, ai është bartës i politikës fashiste të Serbisë në Kosovë, përcjell koha.net.

“Jabllanoviqi nuk është i pamatur, por bartës i politikës fashiste të Serbisë në Kosovë - asaj politike që e njohim mirë e që disa herë tentoi që përmes gjenocidit ta zbrazë Kosovën nga shqiptarët për ta kolonizuar e eksploatuar atë”, ka thënë Ymeri.

© KOHA.net

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...