Deda thotë se Qeveria Mustafa arreston të pafajshmit e nuk shkarkon fajtorët

16 Janar 2015 - 15:23      

Deputeti i Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda me një postim të vetin në Facebook ka reaguar ndaj ndërhyrjes së policisë kundër protestuesve para Ministrisë për Kthim e Komunitete në Fushë Kosovë.

Deda ka shkruar:
“Qeveria e Isa Mustafës arreston aktivistë të VV -së që kërkojnë me të drejtë shkarkimin e Jabllanoviqit - të cilët policia i rrah brenda stacionit policor; lejon anëtarët e qeverisë së tij t'i ofendojnë të mbijetuarit e luftës, nuk i bën dy shkarkime në qeverinë e tij; por gjen kohë të provojë t'i "blejë" asamblistët e Komunës së Prishtinës dhe u ofron punë e beneficione”.
© KOHA.net

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...