Parulla kundër Vuçiqit e Jabllanoviqit në Graçanicë

13 Janar 2015 - 15:04      

Tre të rinj të Kosovës, Naim Ramizi, Astrit Gjocaj dhe Astrit Dedaj, kanë ndërmarr sot një aksion simbolik për të kundërshtuar vizitën e kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiq në Kosovë.

Të rinjtë kosovarë, veç protestës kundër Vuçiqit, kanë kundërshtuar edhe deklaratat e ministrit Aleksandër Jabllanoviq për protestuesit në Gjakovë, duke i dërguar porosi përmes disa parullave, raporton Koha.net.

“Aktiviteti ynë u realizua duke vënë mbishkrime në disa pjesë pas Graçanicës, rrugë të cilën do ta përshkojë kryeministri serb gjatë ardhjes në Graçanicë si dhe kemi hedhur bojë në billbordat e vënë me fotot e Vuçiqit”, thotë njëri prej organizatorëve.

© KOHA.net

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...