PDK-së dhe Thaçit i intereson Qeveria e jo kryeparlametari, thotë Matoshi

8 Nëntor 2014 - 16:51      

Analisti i çështjeve politike, Halil Matoshi, vlerëson se heqja dorë e liderëve të partive të koalicionit pas zgjedhor nga pretendimi për postin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, nuk do ta joshë PDK-n dhe liderin e saj Hashim Thaçi, që të pajtohen të mos jenë pjesë e qeverisë së re.

“Problemi është që PDK-së i intereson vetëm qeveria dhe kurrsesi kryetari i Kuvendit. Unë mendoj se, nëse presidentja e Kosovës - ose edhe me presion ndërkombëtar-nuk e thërret seancën konstituive –vazhdimin e saj – mendoj se PDK-ja, Thaçi, përmes Flora Brovinës, nuk do të thërrasin asnjëherë për vazhdim të kësaj seance”, ka theksuar Matoshi për REL. “Situata do të mbetet e njëjtë, do të thotë, bllokadë totale e krizë institucionale”, ka shtuar ai.


comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...