Jashari–FSK-së: Po më kënaqet shpirti kur po ju shoh

5 Mars 2016 - 11:45      

Rifat Jashari ka folur në Kazermën e FSK-së “Adem Jashari” me rastin e Epopesë së UÇK-së.

Ai ka thënë se ndjehet mirë kur sheh ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, transmeton Koha.net.

“Po më kënaqet shpirti e zemra kur po ju shoh juve ushtarë tanë që jeni rreshtu këtu, ku ma herët janë rreshtu forcat serbo-sllave”, tha Jashari.

Jashari më tej ka thënë se është mirë që të ruhet gjaku i atyre që kanë rënë dhe të dërgohet amaneti i tyre aty ku dëshiruan, e kjo sipas tij, arrihet vetëm së bashku.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...