Refugjatëve u hedhet ushqimi si kafshëve [video]

11 Shtator 2015 - 11:50      

Video – xhirimi shqetësuese që ka vërshuar rrjetet sociale tregojnë se ç’trajtim kanë refugjatët në kampin kryesor në Hungari në kufi me Serbinë.

Videoja ka skena në të cilat shihet se si policët i ushqejnë ata sikur të ishin kafshë

Xhirimin e ka bërë një vullnetar austriak i cili dje kishte vizituar kampin në vendin Reska në të cilin shihet se si rreth 150 persona me të gjitha forcat rrëmben qeset me senduiçë të cilat policët me helmeta dhe me maska higjienike u hedhin në hapësirën e rrethuar, njofton AFP, transmeton Koha.net

Në masën kaotike janë edhe gra e fëmijë derisa njerëz të uritur si pa kokë ngrihen për ta zënë bukën në ajër.

“Sikur të ushqejnë kafshët në oborr, si Guantanamo në Evropë”, thotë austriaku Aleksandar Schprizendorfer, i cili e edha e ka postuar këtë video.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...