Foto: Reuters

SHBA-të do të ndihmojnë Evropën me refugjatë

8 Shtator 2015 - 20:16      

Shtëpia e Bardhë po rimerr në konsideratë hapat që SHBA-të mund të ndërmarrin për të ndihmuar Evropën që të përballojë krizën me refugjatë, ka thënë të martën zëdhënësi Josh Earnest.

Administrata e Obamas është kritikuar nga përkrahësit e refugjatëve dhe imigrantëve se nuk po bën sa duhet që të merret me krizën e shkaktuar nga refugjatët që po ikin nga dhuna në Siri dhe vende tjera.

“Shtëpia e Bardhë do të vazhdojë të merr në konsideratë hapa shtesë të cilët mund t’i ndërmarrim për t’i ndihmuar vendet që janë duke u përballur me këtë barrë”, ka thënë Earnest said, raporton Reuters. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...