Foto: Reuters

Rekord: 7 mijë refugjatë arrijnë në Maqedoni në një ditë

8 Shtator 2015 - 18:08      

Komisariati i Lartë i OKB-së për Refugjatë njoftoi se gjatë ditës në Maqedoni kanë hyrë numër rekord prej 7 mijë refugjatëve.

Në raport thuhet se rreth 30 mijë njerëz aktualisht ndodhen në ishujt grek, përfshirë 20 mijë vetëm në Lesbos, raporton KTV.

UNHCR theksoi se Evropa duhet garantuar sistemin e vendosjes së refugjatëve shkaku i kushteve të këqija në Siri.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...