Foto: Reuters

Arrijnë në Munih 15 mijë refugjatë

7 Shtator 2015 - 09:50      

Gjatë fundjavës në Gjermani, sipas të dhënave të fundit, kanë arritur mbi 15 mijë refugjatë nga Hungaria nëpërmes Austrisë.

Numri më i madh u vendos në Munih, nga ku janë vendosur nëpër rajone të ndryshme, raporton KTV. Kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë ditës do të bisedojë me partnerët e koalicionit, Socialdemokratët, rreth programit për integrim dhe vendosje të njerëzve marrë parasysh se vlerësohet që deri në fund të vitit në këtë shtet do të arrijnë rreth 800 mijë refugjatë.

Qeveria gjermane vendosi që të ndajë 3 miliardë euro shtesë për shtetet federale dhe komunat që të mund të ballafaqohet me valën e refugjatëve.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...